הטיול מלא

לרשימת

ההמתנה-


לחצו כאן

טרק במיורקה - דרך האבנים היבשות - 12-19.4

גרסת "המעיין" על בסיס ה-GR211 ברכס הטרמונטנה

בהדרכת יזהר דמטר

לפעמים באמת השלם עולה על סך חלקיו. תמיד חשבנו שזו מעט קלישאה, אבל אחרי ביקור קצר באי מיורקה קל להבין שבאמת שורה אווירה אחרת על האי הספרדי הזה. אלה לא ההרים הגבוהים באמצע הים התיכון, אלה לא הכפרים ההרריים שופעי הטרסות שעדיין מזכירים את הכיבוש המוסלמי של האי (והוכרו כנכס ייחודי לשימור ע"י UNESCO), לא הדרכים העתיקות שעשויות כולן אבני גיר ללא כל צמנט בינהן (מכאן השם - האבנים היבשות), וגם לא השמש שתמיד זורחת כאן באביביות מעל הים התיכון וכמו לוחשת כל בוקר - חופש.

זהו טרק נודד ומגוון ביעד מפתיע. נלך בין כפרים עתיקים על דרכים עשויות היטב ונעלה לפסגות הרים בסיוע של כבלי מתכת בשבילים צרים. נישן במנזר, במלונות משפחתיים בכפרים השונים, בבקתה בהרים ובהוסטל שהיה בעברו בית מידות מרשים. את הטרק נסיים בירידה דרך קניון מאתגר עד לחוף הכי כחול במיורקה. אם עד כאן עוד לא השתכנעת לבוא למיורקה, אז רק נזכיר את האוכל הספרדי שלא מאכזב אף פעם.

"החיים פה מדהימים" דודו אוואט (השוער של מיורקה בשנים 2009-12)

נ. מוצא: העיר פלמה | סיום : מפרץ פלמה | 8 ימים, 106 ק"מ, 4730 מ' בעליה

דרגת קושי: קשה | תוואי הטיול : שבילים עתיקים וסלולים, מסלעות, בולדרים (עם היעזרות בחבלים/שרשראות).

תכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר

יום 1 ניפגש אחרי הצהריים בעיר פלמה דה מיורקה, וניסע כשעה אל ההרים למלון הראשון שנלון בו. נכיר את החברים והחברות בקבוצה, נדבר על הטיול הקרוב, נאכל ארוחת ערב מעולה, ונצבור כוחות לקראת הטיול. אנחנו ממליצים להגיע ערב לפני כן כבר לפלמה, זוהי עיר מתוקה למדי, והוורמוט זורם בה כמו מים...


יום 2 נתחיל את היום בנסיעה של כחצי שעה עד לעיירה סנט אלם. ממנה נתחיל לעלות בעדינות לכיוון המנזר הטראפיסטי ההרוס (אותו הזרם כמו השתקנים מלטרון). נביט בהריסות המנזר מלמעלה וננסה לספר מחדש את הסיפור המקומי כשברקע נביט אל האי "דרגונרה", שנקרא כך בגלל הדמיון שלו לדרקון שוכב.


מהמנזר נמשיך בשביל עמוס תצפיות על הים התיכון עד שנפגוש שוב בכביש, ובו נוקפץ מעט קדימה במסלול על מנת ללכת בדרך סוחרים עתיקה, שמגיעה עד הכפר "באנילבופר" שמוכר בזכות הטרסות הרבות הבנויות ממנו ועד החוף ושמו כבר מרמז על ההיסטוריה המוסלמית שלו. לינה באותו המלון מאמש, מול הים...

אורך המסלול 18 ק"מ | טיפוס 650 מ' | ירידה 340 מ'

יום 3 המסלולים במיורקה ארוכים מבחינת הקילומטראז', אבל בזכות רשת הדרכים האינטנסיבית, כמעט ולא מרגישים את המרחק הרב בכל יום. לכשנצא מהכפר אחרי ארוחת בוקר ספרדית, נעלה לכפר נוסף בשם "אספורלס", שהשם שלו כבר לקוח מהניב הקטאלני המדובר במיורקה (ההיסטוריה כאן מורכבת...). אל הכפר נעלה בדרך ששמה "דרך הדואר", שבנויה בתוך היער המיורקני האינטנסיבי. מהכפר נמשיך לכפר הררי נוסף ויוקרתי במיוחד בשם "וולדרמוסה", בו נסיים את היום עם שוקו סמיך ולחמניית תפ"א חמה לטבול בו (גם כאן, התוצאה שווה יותר מסך מרכיביה...). נלון במלון בלב הכפר, ונהנה מארוחת ערב יוקרתית כיאה לכפר.

אורך המסלול 19 ק"מ | טיפוס 850 מ' | ירידה 550 מ'

מאת MARIA ROSA FERRE ✿ - Flickr: Serra de Tramuntana, Mallorca, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32808229

CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1498913

יום 4 לפני שמטיילים בינהם כמה ימים, קשה להבין מדוע הכפרים ההרריים במיורקה הוכרו ע"י ארגון אונסק"ו כנכס מורשת לשימור. אבל אחרי כמה ימים של הליכה בינהם, לאט לאט מתגבשת הרגשה של מסע בזמן, לעידן בו הדרכים היו שוקקות חיים וסחורות חקלאיות היו עוברות מכפר לכפר, בין כפרים נוצרים לכפרים מוסלמים, בין תפוזים לשמן זית. הכפרים במיורקה הם חלק משמעותי בתפאורת הטיול, והם מעניקים לנוף עוד שכבת עומק. מהכפר בו לנו, נעלה ב-"דרך הארכידוכס", שנבנתה עבור הארכידוכס האוסטרי לואיס סלוודור (לודוויג סלווטור באוסטריה) על מנת שיוכל להינות ולחקור את נופי האי. למה לא. מהדרך נרד עד העיירה סולייר בה נישן בהוסטל פשוט שנבנה בבית מידות ותיק, בו נתארגן לקראת היומיים המשמעותיים שמצפים לנו.

אורך המסלול 25 ק"מ | טיפוס 1050 מ' | ירידה 850 מ'

יום 5 עם בוקר מוקדם נצא ליומיים הרריים במיוחד, נתחיל בעליה במדרגות אינסופיות אך בשיפוע מעולה דרך ערוץ "ביאנריקס". את העליה נסיים באוכף נהדר שממנו נראה את שני מאגרי המים הגדולים של האי. מהאוכף נרד בדרך צרה מלאה כבלי מתכת עד לבקתה בה נישן הלילה. בקתת הרים אמיתית, ללא הציוד הגדול.

אורך המסלול 18 ק"מ | טיפוס 1000 מ' | ירידה 500 מ'

יום 6 היום ההררי ביותר בטיול, שבו נעלה לאט לאט אל הפסגה השנייה בגובהה באי (לראשונה אסור לעלות...). נתחיל בהליכה בין מטעי זיתים הרריים, עד שנעזוב אותם לטובת שאריות השלג מהחורף, בדרך קשוחה ששימשה את "אוגרי הקרח" של מיורקה. למעלה בהרים היו נוהגים לדחוס שלג במערות מחסן (חורבות מחסנים כאלו עדיין קיימות) ובלילות קיץ קרירים להוריד גושי קרח אל החוף ולשלוח אל האיים השכנים או לספרד עצמה. מפסגת ההר נרד ב-"דרך הנשרים" שתהיה דרך האבנים היבשות האחרונה במסעינו. את היום נסיים בכפר הקטנטן ליוק, שבו נישן במנזר מיוחד שמארח טרקריסטים כמונו (בעיקר, אבל לא רק).

אורך המסלול 14 ק"מ | טיפוס 830 מ' | ירידה 870 מ'

יום 7 זהו היום האחרון שלנו בהרים, ובאופן סמלי נרד בו כל הדרך עד שנגיע אל חוף הים התיכון. בהקפצה קצרה נגיע עד מעל ערוץ ה-"פאראייס". הערוץ הולך ונהיה קניוני וצר, וההליכה בו היא בין בולדרים ענקיים שיחייבו אותנו להשתמש בכל ארבעת הגפיים שלנו. המעבר בקניון חוויתי במיוחד. ההליכה יפה, הערוץ יפה, אבל הפנינה האמיתית של היום היא חוף הים אליו נגיע. הוא היה שווה את הכל.


מהחוף הכחול ניסע בחזרה למפרץ פלמה, ננוח בבית מלון קרוב לים, ונצא לארוחת ערב מעולה לסיכום הטיול.

אורך המסלול 12 ק"מ | טיפוס 50 מ' | ירידה 750 מ'

יום 8 נקום לארוחת בוקר אחרונה מול הים, ולאט לאט נתפזר. אנחנו כמובן ממליצים להישאר בעיר פלמה ששווה כמה שעות. העיר פלמה בנויה בשילוב מעניין של אדריכלות מוסלמית ונוצרית, בין חצרות מוריות (מרוקאיות) וקתדרלה מדהימה (!). מעבר לזה החלק שאינו תיירותי, מאד מזמין ונינוח. אפשר לשלב כמובן גם ביקור בברצלונה בדרך הביתה.

Thomas Dahlstrøm Nielsen, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

 • הטרק מיועד למיטיבי לכת ולבעלי ניסיון הליכה בטרקים ארוכים בהרים (יהיה קשה).
 • הטרק אינו אפשרי לסובלים מבעיות גב או ברכיים. המשקל הנוסף עלול להחמיר פציעות .
 • הלינה בטרק מגוונת: מלונות קטנים, מנזר, הוסטל ובקתה. הלינה תהיה בחדרים זוגיים או במעונות, לווא דווקא בסדר הנ”ל.
 • מה סוחבים עלינו: מזון לצהריים, שלושה ליטרים של מים, מעיל גשם קל, בגדים נוספים וזהו! *פרט ליום בו נישן בבקתה, שבמקרה הזה ניקח גם סדין ומעט מעט כלי רחצה.
 • העליות ארוכות, והירידות ארוכות אפילו יותר. הימים בנויים בצורה הדרגתית ומאוזנת, אך יש להיות בכושר טוב+ על מנת ליהנות באמת מהטיול. יש להתכונן בעיקר לירידות ועליות ארוכות בשטח שאינו אחיד באופיו (כלומר, השבילים משתנים, הקרקע משתנה, וכו).
 • הקבוצתיות חשובה לנו, זה המתכון לכל טיול מוצלח מבחינתנו. אנחנו הולכים בקבוצות הליכה קטנות של עד 14 מטיילים למדריך/ה (כלומר, בקבוצה של מעל 14 מטייילים יהיו שני אנשי צוות, והקבוצות הליכה יהיו קטנות יותר).
 • אנו מטיילים בהרים בעונת מעבר. כמו בכל רכס הרים, עשויים להיות בו שינויים מהירים של מזג האוויר (גשם, רוח חזקה). יש להגיע מוכנים ועם ציוד וביגוד מקצועי ואמין. עוד לא חם בהרים ויש סיכוי לגשם. הגשם במיורקה בדרך כלל יבוא בצורה של מבול אינטנסיבי וקצר, שמרטיב היטב אבל מאפשר מספיק זמן ביום גם להתייבש...
 • הבקתה בה נישן פשוטה מאד ושונה מאחיותיה האלפיניות. הבקתה קטנה וכוללת אולם אחד לשינה, בו מסודרות מיטות קומותיים, ומרחב נעים לארוחת הערב וארוחת בוקר.
 • בדרך כלל בארוחת ערב יהיה מרק ירקות, תבשיל טעים, וקינוח אופייני. ארוחות הבוקר יהיו אירופאיות ופשוטות, אל תצפו לשפע פירות וירקות (בא. הבוקר). מפעם לפעם אנחנו נביא עמנו מצרכים על מנת לחזק מעט את הארוחות. בכל מתקני הלינה יש מקלחת חמה.
 • ההגעה והעזיבה של הטיול דורשת מידה מסוימת של עצמאות. אנחנו נשמח לעזור ולכוון, אבל האחריות על ההגעה לטיול היא על המטייל/ת.
 • בקבוצת המעיין לא ניתן להזמין חדר ליחיד/ה. (למה?)
 • ההליכה והטיול הרגלי במיורקה אינם פשוטים. אכן רוב השבילים טובים מאד, אבל המרחקים גדולים, ולפעמים בהרים השבילים הופכים להיות פחות נוחים.
 • ישנו רק לילה אחד שבו לא נפגוש את הציוד הגדול (לילה 5).

שוב נדגיש, אנו נסייע בהכוונה לנקודות השונות, ונשמח אם תמשיכו לטייל בסביבה ותנצלו היטב את הזמן בחוץ לארץ.

נקודת המפגש בתחילת הטיול :

מחיר הטיול – 1390 € (בקבוצה של עד 14 מטיילים).

המחיר כולל :

 • כל המנהלות, הנסיעות, והלינה בהתאם לתוכנית הכתובה מעלה.
 • הדרכה והובלה בהתאם למסלול המפורט .
 • הובלת הציוד האישי והקבוצתי, וכלכלה מלאה ונדיבה – החל מארוחת הערב הראשונה (יום 1) ועד הבוקר האחרון בטיול (יום 8).
 • התשלום מבוצע בשקלים ובאשראי וכולל את עמלות ההמרה וסליקת האשראי. (כלומר, אין עוד שום עלות נוספת לטיול פרט למחיר הנ"ל).


זהו המחיר הסופי, אין עוד עלויות נסתרות או תנאים במחיר הטיול.

המחיר אינו כולל :

 • טיסות והגעה למיורקה – המחיר מאד משתנה, (הביטו בנספח), וביטוח נסיעות.
 • הוצאות בעלות אופי אישי (בירה בערב, משקה קל בקיוסק מזדמן), והוצאות לפני ערב יום 1 ואחרי הבוקר ביום 8.
 • הגעה לנקודת האיסוף והיציאה מנקודת הסיום.

הטיול מלא

לרשימת

ההמתנה-


לחצו כאן

נהלים ותנאי הרשמה

שלב 1 ממלאים את הטופס המצורף למעלה (באופציית החדר בוחרים "Hamayaan trip"), ומציינים בהערות כל דיאטה בה אנו צריכים להתחשב בטיול (כתבו לנו הכל, הרבה יותר קל להיערך כשאנחנו יודעים מראש). מקבלים מענה (אוטומטי) לאישור ההרשמה.


שלב 2 במידה ואיננו מכירים עדיין, נקיים שיחה קצרה (זה לא ראיון קבלה או מבחן, רק תיאום ציפיות והיכרות). לאחר מכן מצטרפים לקבוצת הוואטסאפ של הטיול. עוד אין צורך לשלם.

שלב 3 מתחילים לחפש טיסות באופן עצמאי בהתאם לנספח לנרשמים או פונים לסמדר שפרטיה מופיעים בדף הפרטים. סמדר היא סוכנת נסיעות עמה אנו משתפים פעולה. סמדר מכירה את הטיול ודרישותיו, ותוכל לסייע בכל ההזמנות. ניתן גם לרכוש כבר טיסות, רק כדאי לוודא שיש אפשרות לבטל או לשנות אותן. ניתן ליצור קשר עם סמדר במייל : smadar@bentours.co.il או בטלפון 050-976-6103

שלב 4 ברגע שיש 8 נרשמים נודיע בקבוצת הוואטסאפ, וכעת ניתן לרכוש את הטיסות ולהתחייב. רוכשים ביטוח רפואי לטיול, ומוודאים שהוא כולל החזר הוצאות אם מבטלים את הטיול מסיבה רפואית או קורונה. את כרטיס הטיסה שלכם/ן אנא שתפו בקבוצת הוואטסאפ - כך נוכל לדעת שיש לכם/ן טיסה, ואחרים שעוד לא קנו יוכלו לקבל רעיון למסלול (זהו מעשה קטנטן שעוזר בענק, לכולם).


שלב 5 עד 60 ימים לפני הטיול, תקבלו לינק לחשבונית לתשלום. התשלום מבוצע באשראי בלבד ובשקלים דרך המערכת אליה תקבלו לינק. מחיר הטיול בשקלים יקבע לפי השער היציג ביום הוצאת החשבונית בצירוף עמלת ההמרה של חברת הסליקה דרכה אנו עובדים (מחושב כבר במחיר, אין צורך להוסיף). זו האופציה הזולה והמשתלמת ביותר. את התשלום יש להסדיר עד 30 ימים לפני היציאה לטיול. במידה וברצונכם לשלם בתשלומים, אמרו לנו ונשלח את החשבונית יותר זמן מראש. מסמך ה-T&C שלנו מצורף לחשבונית, וניתן לעניין בו לפני שתסמנו כי קראתם/ן אותו.

שלב 6 נפגשים, מטיילים, כיף.

נוהלי ההרשמה - חשוב לדעת

 • החל מ-21 ימים לפני הטיול – במידה ותבטלו את הרשמתכם, תחויבו בדמי ביטול בסך של 100% מהתשלום לטיול. זהו שלב שבו אנו חייבים כבר להעביר את התשלום המלא לספקים השונים, והם מצפים לנו.


 • אם הביטול הוא מסיבה בריאותית – תקבלו החזר מהביטוח הרפואי שלכם/ן בהתאם לנהליו, ולא מאתנו.


 • במידה וסיבת הטיול חריגה ואינה מכוסה בביטוח, ננסה לפצות ככל הניתן בניכוי ההתחייבויות והסכומים שכבר העברנו לספקים השונים.
 • אנחנו סומכים עליכם/ן. באמת. אנא קיראו היטב את המידע, והירשמו בכוונה מלאה לבוא לטיול.

בתיק קטן (כ-45 ליטרים) שאיתו נטייל ביום יום :


 • כלי למים (שקית שתייה, בקבוקים טובים) שיכולים להכיל 3 ליטרים.
 • קופסא עם מכסה אטום, שיכולה לשמש כקערה למזון (וכשאי אפשר לשטוף אותה פשוט סוגרים את המכסה). סכו"ם קל משקל וכוס חזקה לקפה או תה (שתהיה במקום זמין בתיק).
 • מעיל גשם איכותי ונושם, מכנסי גשם נוחים ארוזים בשקית בד במקום נגיש מאוד .
 • מעילון שאפשר ונעים ללכת איתו (פוך דק, פליז קל משקל), כובע חם וכפפות .
 • אולר קטן, ערכת ע"ר קטנטנה (אצלנו יש ערכה גדולה וקבוצתית). משרוקית .
 • במבה, צ'ופרים ביתיים, מרציפן, במבה נוספת, וכו.
 • מגבת קלה (לרחצה ולבקתות) ומעט כלי רחצה.
 • שק אטום למים שיכול להכיל את הליינר, הבגדים להחלפה, והאלקטרוניקה.
 • מטען נייד לטלפון או לכל מכשיר אלקטרוני שברשותכם.
 • פנס ראש עם סוללות חדשות.
 • כפכפים קלים לשהייה בבקתות.

בתיק גדול (צ'ימידן קטן שנפגוש בכל הלילות פרט ללילה 5):


 • בגדים להחלפה, לבנים להחלפה, גרביים להחלפה.
 • ציפית בד נעימה וקלה ("ליינר") איתה נישן בבקתה (יהיו לנו שמיכות וכריות).
 • עוד צ'ופרים, למשל במבה במילוי נוגט, עוגיות עבאדי, שקדי מרק.
 • מטען רגיל לטלפון או לשאר האלקטרוניקה שהבאנו, סוללות להחלפה לפנס .
 • לפני הטיסה – אם אתם מטיילים עם מקלות אז הכניסו אותן לצ'ימידן.
 • בגדים נעימים, אלו שטסנו איתם.
 • כמה דפים של נייר עיתון לייבוש הנעליים במידת הצורך (לא ישראל היום)
 • שקיות זיפלוק בגודל מדיום ולארג'.


ביגוד


 • ביגוד קל ונושם . אנחנו ממליצים על חולצות דקות עם שרוול ארוך.
 • נעלי הליכה חזקות, גרביים נוחות , כובע ומשקפי שמש.
 • מקלות למי שאוהב.


האזינו לפרק הפודקאסט שלנו בנושא ציוד כאן

מדריך נוח בנושא ציוד אפשר למצוא באתר של יזהר


או כמובן - סרטון הציוד הטוב ביקום :

נספח 2 – העורף שלנו (או - למה ההרשמה באנגלית ?)


קבוצת המעיין היא שותפות מדריכים ישראלית, אבל החברה עצמה והמשרד שלנו נמצאים בפורטוגל ולמעשה אנחנו שותפים קטנים במשרד נסיעות ותיק בשם Portugal nature trails. המשרד מבצע עבורינו את כל המשימות "העורפיות" כגון חיוב, הזמנות ועוד. את המשימות השונות אנו מנחים לביצוע, לפי תכניות שאנו כותבים לכל טיול. למשל - את רצף הלינה וההסעות אנו קובעים, והמשרד מבצע את זה עבורינו. בזכות שיתוף פעולה זה אנו יכולים לחסוך עבורכם/ן כסף רב, ולתת תמורה מעולה והוגנת במחירים אירופאים שזולים משמעותית מאלו שבארץ. במידה ויש שאלות לגבי הטיול או המסלול - פנו אלינו. לשאלות לגבי החיוב - ניתן לפנות לדיאנה (במייל ובאנגלית ! - dfreire@portugalnaturetrails.com).

נספח 3 – הטיסות


הטיסה הנוחה ביותר לטיול היא כמובן לפלמה. יש טיסות יחסית זולות מהעיר ברצלונה או מדריד. למרות הסיכון הכרוך בכך - הדבר הזול ביותר הוא לקנות שני כרטיסים נפרדים - אחד לספרד והשני מספרד (היבשתית) למיורקה. כעיקרון למיורקה מופעלות טיסות מכל ערי אירופה, וניתן לחבר כרטיס אחד מישראל לאירופה ומאירופה למיורקה, אך כרטיס כזה יעלה כ-30% יותר מכרטיס מופרד. אפשר ורצוי לנצל את ההזדמנות לשהות עוד בפלמה, ברצלונה או מדריד. מרגע אישור הטיול אנו ממליצים להתעדכן בקבוצת הוואטסאפ.


משדה התעופה אפשר לקחת האוטובוס בקו A1 למרכז העיר (קישור למידע, הוא יוצא כל כרבע שעה, ועולה 5 יורו). יש לרדת בתחנת Plaça d’Espanya, שהיא קרובה לנקודת המפגש שלנו.


טיסה הלוך – אם תנחתו עד שעה 14:30 אחרי הצהריים בעיר, תוכלו בקלות להגיע עד 16:30 לנקודת המפגש.


טיסה חזור – אנחנו מסיימים את הטיול במפרץ פלמה, הוא מרוחק כחצי שעה מהעיר פלמה, אבל הרבה יותר קרוב לשדה התעופה (10 דקות נסיעה במונית או אוטובוס). אם לפני הטיול כבר ביליתם בפלמה - אין בעיה לקחת כל טיסת בוקר מהעיר.

אנחנו ממליצים לבלות עוד זמן במיורקה, בהרים או בחופים, לפני או אחרי הטיול. זה אי מיוחד שאנו מאמינים שלא תחזרו אליו במהרה.

יום בפלמה דה מיורקה

פלמה עיר חיה ותוססת, אבל באותו הזמן גם תיירותית להחריד. רוב התיירים במיורקה יגיעו למפרץ פלמה (לא לעיר עצמה) לכמה ימים, ומשם יצאו למקומות שונים באי עצמו, וכמובן גם יבקרו בפלמה עצמה.


יחד עם זאת, כיף מאד לבלות יממה בפלמה, להרגיש את העיר והים, ולהינות ממה שיש לה להציע. חשוב להרכיב משקפיים שמסננים החוצה את המוני האנשים, ושמעבירים את האווירה הספרדית-ים תיכונית הנעימה כל כך.

Yellow Sparkles

פלמה עיר קטנה מאד, ואפשר להתנהל בה ברגל בקלות.

לכן, אפשר לישון בכל תחומי העיר ולהינות ממנה בהתאם. אנחנו ממליצים לישון לא רחוק מנקודת המפגש שלנו ביום 1, וכך אפשר להשאיר במלון את הדברים.


הלינה במרכז פלמה יחסית יקרה, אבל מסביב למרכז או בסנטה קטלינה יש היצע רחב של דירות Airbnb. בעיר אפשר להתנהל במוניות, הן זמינות,זולות יחסית, והנהגים אמינים.

(ברקע - פלזה ד’אספניה - נקודת המפגש שלנו)

Yellow Sparkles
Yellow Sparkles

את הבוקר אפשר לבלות בסנטה קטלינה, הרובע שהיה בעברו מגורי העובדים בנמל. אפשר למצוא בו את הכנסייה ההפוכה, שוק אוכל חמוד, ואחלה גלידה.


בנימה אישית נאמר שזהו הרובע האהוב עלינו בעיר, ומאד נחמד גם לישון בו.


Yellow Sparkles

אחרי כמה טאפסים, אפשר לעבור לכיוון העיר העתיקה. ולהינות מהשיטוט בסמטאות המוצלות והקרירות. העיר העתיקה בפלמה היא ערבוביה של חצרות מוריות (מוסלמיות מרוקאיות) ופאר ג’נובזי. שמביטים מבעד לחנויות והגלריות, העיר יכולה להפוך את הצהריים החמים למסע בזמן ובדמיון.


ומה אוכלים בפלמה ?

Line abstract doodle

המון טאפאסים טעימים, ואיתם שותים המון וורמוט (יין מתובל ומחוזק). קצת פאייה, קצת גריל פחמים עם דגים ופירות ים, ושוב וורמוט. מה יכול להיות יותר טוב מזה ?

Line abstract doodle
Spanish Detailed Sangria
Spanish Detailed Olives
Spanish Detailed Patatas bravas
Line abstract doodle

La Vasca - במרכז העיר, מסעדה עם תפריט מיורקיני/ספרדי.

Patron Lunares - בסנטה קטלינה, טאפאס (ומחירים) מעל הממוצע.


Casa Gallega - פירות ים, דגים, ושות’, מקום יותר “שכונתי” ביחס לשאר.


Hotel Almudaina- מסעדה על גג של מלון. מתאימה יותר לערב זוגי עם אלחנדרו.


Spanish Detailed Tinto de Verano
Spanish Detailed Pascaito frito
Line abstract doodle
Spanish Detailed Croquettes

והחשובה מכולן :

הקתדרלה

התחילה כמסגד, המשיכה ככנסייה גותית, ואפילו גאודי תרם לה כמה מרעיונותיו. הקתדרלה של פלמה מכילה בתוכה אינסוף היסטוריה, מוניומנטים, וויטראז’ים מהיפים בספרד. בעיני, היא בטופ 5 של הכנסיות היפות בעולם.


היא נמצאת כאן, ויש לקנות אליה כרטיסים בכניסה.

נספח 5 (ואחרון) – פרטים לאחרי ההרשמה

בסעיף זה ריכזנו את כל הפרטים שרלוונטים אחרי תהליך ההרשמה, שיסייעו לנו בהכנה לטיול .

מזג האוויר בטיול יהיה מזג אוויר ים תיכוני חם – שמושפע מאד מצפון אפריקה. זה שילוב מעניין, במיוחד בעונות המעבר משום שהימים יהיו חמים, תהיה רוח קלה, ובערב יהיה יחסית קריר. הגשם עשוי לתפוס אותנו בהרים, בדרך כלל במבול קצר ואינטנסיבי. עלינו להיערך לכל מזג אויר שיבוא בטיול.


תחזית מעודכנת לרוב ימי הטיול ניתן למצוא בקישור הבא, הקישור הינו לתחזית באזור גבוה בטיול, וזהו מעיין ״ממוצע קר״ של מזג האויר לאורכו. כמובן שכל יום נתעדכן בתחזית מקומית יותר (האתר אליו קישרנו הינו האתר של השירות המטאורולוגי הנורבגי. מנסיוננו באזור זה, האתר נותן תחזיות נהדרות ורלוונטיות).


יש להצטייד בבגדים קלים למשך היום - תהיה הרבה שמש, כובע וקרם הגנה. מעיל רוח-גשם(בתרמיל) ומעיל פליז לשעות הערב. בימים בהירים הקרינה מאוד חזקה, ויש להצטייד בחולצות דקות עם שרוול ארוך.


הדרך הכי נכונה להיערך מבחינת הלבוש – היא בשיטת ״הבצל״ :


• שכבה ראשונה (צמודה לגוף) – דקה ומנדפת

• שכבה שניה – בידוד דק – סוויטשירט, מיקרופליז, אריג דק.

• שכבה שלישית – כשיותר קר – פליז עבה יותר, מעילון פוך, סופטשל.

• שכבה רביעית (אבל יכולה לבוא אחרי כל שלב) – מעיל רוח/גשם שיגן מהרוח.


הפרשי השעות במיורקה נהוג זמן גריניץ'+2 (GMT+2) במשך כל השנה, כך שהפרש השעות עם ישראל הוא 1-. ז"א שבטיול כאשר בישראל 12:00 בצהרים, במיורקה – 11:00 בבוקר.


כסף מקומי לאורך הטיול נשתמש רק ביורו. כל ההוצאות הכלולות בטיול הן חלק מתקציב הטיול, כך שלמעשה ההוצאות היחידות במהלך הטרק הן אישיות (בירה בעיר, מזכרת וכו). לכל אלו יספיקו כ-70 יורו, אותם אנחנו ממליצים להביא במזומן. הכי קל יהיה להוציא מזומן בכספומט לאחר הנחיתה.

תקשורת כמעט לאורך כל הטרק ישנה קליטה. בכל מקרה מומלץ להתאים את הטלפון הנייד לתוכנית חו"ל של החברה בארץ (מיורקה היא חלק מספרד). יותר מומלץ אפילו לסגור כמה שיותר מהעניינים האישיים מראש, ולצאת בראש שקט וטלפון סגור.


הכנה לטיול אנחנו מאד ממליצים שבימים לפני הטיול תנסו לצאת לכמה אימונים שיכללו כמות עליות או מדרגות נכבדת. חשבו על זה שביום ממוצע בטרק נעלה כ-800 מ', וקומה ממוצעת גובהה כ - 3 מ'. מעבר לכך סדרו את התיק ככה שיהיה נוח על הגב לפני היציאה והוציאו ממנו כל מה שאין בו צורך (משהו קל +משהו קל + משהו קל = משהו ממש כבד).


באופן שאינו פיזי, אין על מיורקה המון ספרים, סרטים, וכו. אני יכול להמליץ על סרט הפנטזיה "ענן אטלס" שמורכב משישה סיפורים שונים, שהראשון שבהם מצולם בעיקר סביב ימי ההליכה 6-7 שלנו בטרק.


ביטוח ובריאות מחיר הטיול אינו כולל ביטוח בריאות ומטען. סדרו לעצמכם ביטוח כבר עם ההרשמה (הפשוט ביותר, מקופ"ח או חברת האשראי. אין צורך בהרחבת ספורט אתגרי או באיתור) .


חשמל המתח הוא 230 וולט. והשקע בן 2 חורים, עם הארקה בולטת (יורופלאג – סוג E). ניתן

להשתמש בכל תקע ישראלי ללא הארקה (כמו של מטען טלפון/טאבלט). בתקע סטנדרטי

ישראלי לא ניתן להשתמש (סוג H) .

והכי חשוב - בואו לטייל !

אנחנו זמינים לשאלות נוספות.