הטיול מלא

לרשימת

ההמתנה-


לחצו כאן

טרק באלפים הימיים - צרפת > איטליה - 2-9.9

פנינה אלפינית לשומרי סוד

בהדרכת יזהר דמטר ועומר זיו

מזה בכלל האלפים הימיים ?!

שאלה שעולה באופן טבעי...


נתחיל ונאמר שבאלפים יש עוד המון מסלולים חוץ מהסובב מון בלאן. אין לנו אפילו לא מילה אחת רעה לומר על הסובב, אבל לנו וליעלי ההרים האלפיניות יש המון מילים טובות מאד לומר על האזורים האחרים שבאלפים.


האלפים הימיים הם ממתק קטן, סוד ליודעי דבר. זהו החלק הדרומי של הרכס האדיר שקרוב אל הים התיכון. זהו אזור של ניגודים בו רכסי הרים בגובה של יותר מ-3,000 מ' נמצאים רק כ-50 ק"מ מהרביירה הצרפתית. זהו אזור בו הליגורים הקדומים, השאירו דרכים וואדיות שלמים עמוסים בעשרות אלפי ציורי סלע.

זהו אזור בו לא נפגוש נפש אדם במשך ימי טיול שלמים.

אזור שהוא עד היום בית ליעלי ההרים האלפיניות שמוצאות כאן מחסה מהמוני התיירים שמציפים את ההרים האחרים בקיץ.


את הטיול נתחיל בצרפת, בכפר אלפיני קטנטן, ממנו נעלה לסיבוב מעגלי בין בקתות הרים צרפתיות/איטלקיות, כשרק בלילה אחד באמצע הטיול יוכל הציוד הגדול להגיע. כך נוכל להישאר כל השבוע בגבהים היפים והדרמטיים של ההרים, ולא נצטרך לצבור גובה כל פעם מחדש. הטיול עובר לאורך הדרך בפארקים הלאומיים מרקנטור (צרפת) ואלפי מריטים (איטליה).

"זה לא מוזר ? איך החיים תמיד לוקחים אותך למקומות

ולאנשים שאתה אמור לראות ולפגוש?"

מארק סאליבן (תחת שמי ארגמן)

נ. מוצא: ניס (צרפת) | נ . סיום : ניס | אורך הטרק : 8 ימים, 79 ק"מ, 4,950 מ‘ בעליה

דרגת קושי: בינוני | תוואי הטיול : שבילים הרריים , מסלעות.

תכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר

יום 1 ניפגש בניס, בירת הריביירה הצרפתית, וממנה נסיעה אל ההרים ללודג' קטנטן ומשפחתי בכפר קסטרינו. הכפר יהיה המקום ממנו נצא לטרק ואליו נחזור אחרי השבוע שלנו בהרים. הכפר משמש בחורף כבסיס יציאה לטיולי שלג בהרים, ובקיץ כבסיס ליציאה בעיקר לעמק הפלאות. אל הכפר נגיע לפנות ערב, נכיר, נארגן ציוד, נעבור על המפה, נשתה יין, וננוח היטב לפני היציאה.

הלילה נישן בג'יט בכפר קסטרינו. בחדרים בני שתיים-שלוש מיטות. בחלק מהחדרים השירותים והמקלחת יהיו במסדרון. ג'יט הוא מעיין אכסניה, שבה חדרים של 2-4 מיטות, באווירה ביתית ונעימה.

יום 2 האזור בו נטייל ביומיים הקרובים עמוס באופן חריג בציורי סלע. ציורי הסלע הן מתקופות רבות, חלקם בני יותר מ-4,000 שנים, וחלקן בני מאות בודדות. ישנו אוסף אדיר של השערות מדוע, אבל הקירות מדברים בעד עצמם... העושר הזה הפך את כל האזור למעניין במיוחד עבור מגלי האלפים במאה ה-18, שנתנו לאזור את השם – עמק הפלאות. היום נעלה דרך מקבץ הציורים של פונטבלה, וממנו נעלה לכיוון הבקתה שיושבת בבסיס העמק, שבו נעלה מחר. הבקתה בה נישן הלילה ממוקמת בפתח אגם מלאכותי גדול, אחד מיני רבים שקיימים ברכס. מטרת האגמים (הסכרים) היא לייצר אספקת מים לחקלאות עבור הישובים במורד הרכס. בכל הלילות שנישן בבקתות - נישן בתנאי מעונות, ללא הציוד הגדול.

אורך המסלול 13 ק"מ | טיפוס 800 מ' | ירידה 600 מ'

יום 3 הבוקר נמשיך לעלות בעמק הפלאות ונראה ציורים נוספים, של אלים קדומים, ספינות קרב, וכנראה גם המון סימוני טריטוריות חקלאיות... מהעמק נעבור בסדרת אוכפים מאתגרת, שבעזרתה נקיף את הר בג'ו העגלגל (והקדוש!), עד לאגם שלצדו נמצאת בקתת ניס.

היום נפגוש גם לראשונה את השבילים האופייניים למעברי ההרים באלפים הימיים. אלה מסלעות של סלעי ענק, עליהם ההליכה קשה ואיטית, אך אפשרית. אחרי המסלעות נפגוש שוב אגם מלאכותי, ושוב ניהנה מבירה של אחה"צ בבקתה שמולו...

אורך המסלול 11 ק"מ | טיפוס 900 מ' | ירידה 500 מ'

יום 4 בכל מדינה, שמות הבקתות הם נושא מעניין בפני עצמו. בצרפת זה לפעמים זה יהיה על שם המקום (עמק הפלאות), לפעמים על שם המועדון האלפיני המקומי (ניס), ולפעמים על שם אגדות וסיפורים. הבקתה אליה נלך היום, נמצאת מתחת למעבר החלון, מעבר הרים מאתגר, שהילך אימים על מבריחים, חיילים, וכל אדם שהתהלך באלפים הימיים בימי קדם. בשביל הברכה, הוקמה כנסייה קטנטנה, עם צלם המדונה, ולידה – אורחן לעוברי הרכס. הבקתה היום היא על שם אותה כנסיה ישנה, ונקראת מדונה של החלון. מבקתת ניס נעלה למעבר היונים ומעבר הנשרים. דווקא מעבר היונים יהיה האתגר האמיתי היום. אחרי המעברים נרד לבקתת המדונה, מתחת לנופי הפסגות המחודדות של הר הכסף והר הקרח, שיהיו הנוף שלנו לימים הקרובים. הלילה נישן בתנאי מעונות, אבל נפגוש את התיקים הגדולים.

אורך המסלול 10 ק"מ | טיפוס 850 מ' | ירידה 450 מ'

יום 5 נצא מוקדם, ולאט-לאט נעבור את מעבר החלון. הנופים ישתנו לחלוטין, עמקים רחבים יתחלפו בפני שטח פראיים של פסגות, ושטחים מוריקים יהפכו לדרדרות צבעוניות של חצצים. אל המעבר נלך בדרך שסללו המגינים הצרפתים, כחלק מקו הביצורים האלפיני. מהמעבר נעלה לפסגה נהדרת, ממנה נוכל להביט על שטחי פרובאנס ההררית.

נרד בירידה מפותלת עד לבקתת אלנה האיטלקית, ונתענג על אספרסו משובח ראשון לטיול.

בדרך בה הלכנו היום, הלכו גם מאות יהודים בדרכם מצרפת של וישי אל איטליה בציפיה לפגוש בבעלות הברית, לצערינו הסיפור הסתבך... נדבר על זה בטיול.

אורך המסלול 15 ק"מ | טיפוס 750 מ' | ירידה 750 מ'

יום 6* זהו היום הקשה והמורכב ביותר בטיול. נעלה לראש הרכס, ועליו ננוע לאט ובזהירות במשך יום שלם ונופי במיוחד עד שנרד לבקתת פאגארי. נלך בין שבילי ציד, ביצורי גבול, ומרבדי חרציות מפתיעים משהו. בסוף היום נרד לבקתת פאגארי, שמתופעלת כבר 18 שנים על-ידי אותו בחור איטלקי צנוע, שחי בבקתה גם בחורף, ומארח את הבאים בשעריה. הוא מבשל בירה, מזון בריא, ובעיקר שמח שיש עם מי לדבר.

פאגארי זו בקתה מיוחדת, צנועה מאוד, והלינה בה היא חוויה.

אורך המסלול 13 ק"מ | טיפוס 1200 מ' | ירידה 650 מ'

יום 7 מהבקתה, נעלה לפאס פאגרי, וממנו נרד כל הדרך לעמק של קסטרינו. בתחילה נראה את אגם המלאך (המלאכותי), ולאחר מכן את טריטוריות המרעה הקבועות של יעלי הבר (שבאזור זה הן גדולות במיוחד). נרד חזרה אל קו היער, אל דרכי העפר... ונגיע לכפר שבו התחלנו את הטיול. תנור עצים, מרק חם, הציוד הגדול ומנוחה טובה, כל אלה מחכים לנו.

אורך המסלול 16 ק"מ | טיפוס 450 מ' | ירידה 1000 מ'

יום 8 ארוחת בוקר אחרונה ומאוחרת בכפר, "בוקר שמן" כפי שאומרים בצרפתית וניסע חזרה לניס. לקראת הצהריים נגיע לניס, ונתפזר לנו בעיר השוקקת חיים. אנחנו כמובן ממליצים להשאר מעט בניס, שבספטמבר בד"ך ריקה יחסית ונעימה מאד, ומהווה ניגוד מושלם להרים הפראיים בהם טיילנו יחד...קצת פרספקטיבה.

*הערה חשובה לגבי יום 6 על אף שרמת הקושי בטיול בינונית, יום 6 הוא ברמת קושי אחת מעל. כאשר יש רק יום אחד כזה, בד”ך הוא אינו מעלה את רמת הקושי לכל הטיול, אבל חשוב לדעת שמדובר ביום ארוך ומורכב, שיתחיל מוקדם ויסתיים מאוחר. אין דרך לקצר או לעקוף אותו אלא אם מדובר במקרה חירום.

תודה ליגאל ויינר ונועם אלברג על התמונות המעולות !

 • הטרק מיועד למיטיבי לכת ולבעלי ניסיון הליכה בטרקים ארוכים בהרים (יהיה קשה).
 • הטרק אינו מתאים לבעלי פחד גבהים.
 • הטרק אינו אפשרי לסובלים מבעיות גב או ברכיים. המשקל הנוסף עלול להחמיר פציעות.
 • בג’יט (בכפר קסטרינו) נישן בחדרים של זוגות או שלשות. בבקתות נישן במעונות.
 • מה סוחבים עלינו: מזון לצהריים, שני ליטרים של מים, ציוד גשם, מעט בגדי החלפה, ליינר לבקתה, מעט כלי רחצה - וזהו!
 • העליות ארוכות, והירידות ארוכות אפילו יותר. הימים בנויים בצורה הדרגתית ומאוזנת, אך יש להיות בכושר טוב+ על מנת ליהנות באמת מהטיול. יש להתכונן בעיקר לירידות ועליות ארוכות בשטח שאינו אחיד באופיו (כלומר, השבילים משתנים, הקרקע משתנה, וכו).
 • באלפים הימיים יש המון מסלעות ובולדרים. יש לבוא עם רגל יציבה ובטוחה.
 • הקבוצתיות חשובה לנו, זה המתכון לכל טיול מוצלח מבחינתנו. אנחנו הולכים בקבוצות הליכה קטנות של עד 9 מטיילים למדריך.
 • אנחנו מטיילים באלפים, וכמו בכל רכס הרים, עשויים להיות בו שינויים מהירים של מזג האוויר (בד”ך לרעה...). יש להגיע מוכנים ועם ציוד מקצועי ואמין.
 • הבקתות האלפניות מעולות ומלאות אופי - אך פשוטות מאד. בכולן בר כיפי מול הנוף, ארוחת ערב משביעה ומשפחתית, ארוחת בוקר פשוטה למדי שאותה ננסה לחזק עם מצרכים שנביא, ואולם גדול לשינה משותפת עמוסת נחירות (אטמים, זה הפתרון).
 • בדרך כלל בארוחת ערב בבקתות יהיה מרק ירקות, תבשיל טעים, וקינוח אופייני. בארוחות הערב בבקתות אין בחירה של המנה, וחשוב מאד שתציינו מראש האם אתם/ן נוקטים/ות בדיאטה כלשהי. ארוחות הבוקר יהיו אלפיניות וסגפניות ופשוטות, אל תצפו לשפע פירות וירקות. מפעם לפעם אנחנו נביא עמנו מצרכים על מנת לחזק מעט את הארוחות. בכל מתקני הלינה יש מקלחת חמה.
 • ההליכה והטיול הרגלי באלפים הימיים אינם פשוטים. פני השטח מתאפיינים בשיפועים חדים מאוד, עובדה היוצרת שבילי הליכה מפותלים ותלולים במיוחד. לאורך השבילים ישנם שרשראות, כבלים, דרגיות, והמון בולדרים. במסלול ישנם המון קטעים שבמבט ראשון יגרמו לכולנו להרים גבה לנוכח השיפוע או התוואי, אבל במבט שני הם אפשריים לכל אדם המנוסה בהליכה בהרים.
 • ההגעה והעזיבה של הטיול דורשת מידה מסוימת של עצמאות. אנחנו נשמח לעזור ולכוון, אבל האחריות על ההגעה לטיול היא על המטייל/ת.
 • בקבוצת המעיין לא ניתן להזמין חדר ליחיד/ה. (למה?)
 • ישנם רק שלושה לילות שבהם נפגוש את הציוד הגדול. בלילה הראשון, בלילה 4 (מדונה) ובלילה האחרון.
 • מפגש תחילה – 16:00 - תחנת הרכבת בעיר ניס – קישור למפה
 • סיום – אותה הנקודה במרכז ניס, החל מ-11:00 ביום 8.

שוב נדגיש, אנו נסייע בהכוונה לנקודות השונות, ונשמח אם תמשיכו לטייל בסביבה ותנצלו היטב את הזמן בחוץ לארץ.

הנקודה בה בטיול מתחיל/מסתיים :

מחיר הטיול –1390 € (בקבוצת טיול של עד 9 מטיילים).

המחיר כולל :

 • כל המנהלות, הנסיעות, והלינה בהתאם לתוכנית הכתובה מעלה.
 • הדרכה והובלה בהתאם למסלול המפורט .
 • הובלת הציוד האישי והקבוצתי, וכלכלה מלאה ונדיבה – החל מארוחת הערב הראשונה (יום 1) ועד הבוקר האחרון בטיול (יום 8).
 • התשלום מבוצע בשקלים ובאשראי וכולל את עמלות ההמרה וסליקת האשראי. (כלומר, אין עוד שום עלות נוספת לטיול פרט למחיר הנ"ל).


זהו המחיר הסופי, אין עוד עלויות נסתרות או תנאים במחיר הטיול.

המחיר אינו כולל :

 • טיסות והגעה לניס – המחיר מאד משתנה, (הביטו בנספח), וביטוח נסיעות.
 • הוצאות בעלות אופי אישי (בירה בערב, משקה קל בבקתה), והוצאות לפני ערב יום 1 ואחרי הבוקר ביום 8.
 • הגעה לנקודת האיסוף והיציאה מנקודת הסיום.

הטיול מלא

לרשימת

ההמתנה-


לחצו כאן

נהלים ותנאי הרשמה

שלב 1 ממלאים את הטופס המצורף למעלה (באופציית החדר בוחרים "Hamayaan trip"), ומציינים בהערות כל דיאטה בה אנו צריכים להתחשב בטיול (כתבו לנו הכל ! הרבה יותר קל להיערך כשאנחנו יודעים מראש). מקבלים מענה (אוטומטי) לאישור ההרשמה.


שלב 2 במידה ואיננו מכירים עדיין, נקיים שיחה קצרה (זה לא ראיון קבלה או מבחן, רק תיאום ציפיות והיכרות). לאחר מכן מצטרפים לקבוצת הוואטסאפ של הטיול. עוד אין צורך לשלם.

שלב 3 מתחילים לחפש טיסות באופן עצמאי בהתאם לנספח לנרשמים או פונים לסמדר שפרטיה מופיעים בדף הפרטים. סמדר היא סוכנת נסיעות עמה אנו משתפים פעולה. סמדר מכירה את הטיול ודרישותיו, ותוכל לסייע בכל ההזמנות. ניתן גם לרכוש כבר טיסות, רק כדאי לוודא שיש אפשרות לבטל או לשנות אותן. ניתן ליצור קשר עם סמדר במייל : smadar@bentours.co.il או בטלפון 050-976-6103

שלב 4 ברגע שיש 8 נרשמים נודיע בקבוצת הוואטסאפ, וכעת ניתן לרכוש את הטיסות ולהתחייב. רוכשים ביטוח רפואי לטיול, ומוודאים שהוא כולל החזר הוצאות אם מבטלים את הטיול מסיבה רפואית או קורונה. את כרטיס הטיסה שלכם/ן אנא שתפו בקבוצת הוואטסאפ - כך נוכל לדעת שיש לכם/ן טיסה, ואחרים שעוד לא קנו יוכלו לקבל רעיון למסלול (זהו מעשה קטנטן שעוזר בענק, לכולם).


שלב 5 עד 60 ימים לפני הטיול, תקבלו לינק לחשבונית לתשלום. התשלום מבוצע באשראי בלבד ובשקלים דרך המערכת אליה תקבלו לינק. מחיר הטיול בשקלים יקבע לפי השער היציג ביום הוצאת החשבונית בצירוף עמלת ההמרה של חברת הסליקה דרכה אנו עובדים (מחושב כבר במחיר, אין צורך להוסיף). זו האופציה הזולה והמשתלמת ביותר. את התשלום יש להסדיר עד 30 ימים לפני היציאה לטיול. במידה וברצונכם לשלם בתשלומים, אמרו לנו ונשלח את החשבונית יותר זמן מראש. מסמך ה-T&C שלנו מצורף לחשבונית, וניתן לעניין בו לפני שתסמנו כי קראתם/ן אותו.

שלב 6 נפגשים, מטיילים, כיף.

נוהלי ההרשמה - חשוב לדעת

 • החל מ-21 ימים לפני הטיול – במידה ותבטלו את הרשמתכם, תחויבו בדמי ביטול בסך של 100% מהתשלום לטיול. זהו שלב שבו אנו חייבים כבר להעביר את התשלום המלא לספקים השונים, והם מצפים לנו.


 • אם הביטול הוא מסיבה בריאותית – תקבלו החזר מהביטוח הרפואי שלכם/ן בהתאם לנהליו, ולא מאתנו.


 • במידה וסיבת הטיול חריגה ואינה מכוסה בביטוח, ננסה לפצות ככל הניתן בניכוי ההתחייבויות והסכומים שכבר העברנו לספקים השונים.
 • אנחנו סומכים עליכם/ן. אנא קיראו היטב את המידע, והירשמו בכוונה מלאה לבוא לטיול.

בתיק קטן (כ-45 ליטרים) שאיתו נטייל ביום יום :


 • כלי למים (שקית שתייה, בקבוקים טובים) שיכולים להכיל עד 3 ליטרים.
 • קופסא עם מכסה אטום, שיכולה לשמש כקערה למזון (וכשאי אפשר לשטוף אותה פשוט סוגרים את המכסה). סכו"ם קל משקל וכוס חזקה לקפה או תה (במקום זמין בתיק).
 • מעיל גשם איכותי ונושם, מכנסי גשם נוחים ארוזים בשקית בד במקום נגיש מאוד .
 • ליינר - ציפית בד דקיקה ללינה בבקתות (כריות ושמיכות ישנן בבקתות).
 • מעילון שאפשר ונעים ללכת איתו (פוך דק, פליז קל משקל), כובע חם וכפפות .
 • בגדים להחליף אליהם בערב, נעימים וקלים (לא צריכים להיות חמים).
 • אולר קטן, ערכת ע"ר קטנטנה (אצלנו יש ערכה גדולה וקבוצתית). משרוקית .
 • במבה, צ'ופרים ביתיים, מרציפן, במבה נוספת, וכו.
 • מגבת קלה (לרחצה ולבקתות) ומעט (ממש מעט) כלי רחצה.
 • שק אטום למים שיכול להכיל את הליינר, הבגדים לערב, והאלקטרוניקה.
 • מטען קל משקל לטלפון או לכל מכשיר אלקטרוני שברשותכם. (יש שקעים בבקתות).
 • פנס ראש עם סוללות חדשות.
 • כפכפים קלים לשהייה בבקתות. ואטמי אוזניים.

בתיק גדול (צ'ימידן קטן שנפגוש בכל הלילות רק בלילה 4):


 • בגדים להחלפה, לבנים להחלפה, גרביים להחלפה.
 • עוד צ'ופרים, למשל במבה במילוי נוגט, עוגיות עבאדי, שקדי מרק.
 • לפני הטיסה – אם אתם מטיילים עם מקלות אז הכניסו אותן לצ'ימידן.
 • בגדים נעימים, אלו שטסנו איתם.
 • כמה דפים של נייר עיתון לייבוש הנעליים במידת הצורך (לא ישראל היום)
 • שקיות זיפלוק בגודל מדיום ולארג'.


ביגוד


 • ביגוד קל ונושם . אנחנו ממליצים על חולצות דקות עם שרוול ארוך.
 • נעלי הליכה חזקות, גרביים נוחות , כובע ומשקפי שמש.
 • מקלות למי שאוהב.


האזינו לפרק הפודקאסט שלנו בנושא ציוד כאן

מדריך נוח בנושא ציוד אפשר למצוא באתר של יזהר


או כמובן - סרטון הציוד הטוב ביקום :

נספח 2 – העורף שלנו (או - למה ההרשמה באנגלית ?)


קבוצת המעיין היא שותפות מדריכים ישראלית, אבל החברה עצמה והמשרד שלנו נמצאים בפורטוגל ולמעשה אנחנו שותפים קטנים במשרד נסיעות ותיק בשם Portugal nature trails. המשרד מבצע עבורינו את כל המשימות "העורפיות" כגון חיוב, הזמנות ועוד. את המשימות השונות אנו מנחים לביצוע, לפי תכניות שאנו כותבים לכל טיול. למשל - את רצף הלינה וההסעות אנו קובעים, והמשרד מבצע את זה עבורינו. בזכות שיתוף פעולה זה אנו יכולים לחסוך עבורכם/ן כסף רב, ולתת תמורה מעולה והוגנת במחירים אירופאים שזולים משמעותית מאלו שבארץ. במידה ויש שאלות לגבי הטיול או המסלול - פנו אלינו. לשאלות לגבי החיוב - ניתן לפנות לדיאנה (במייל ובאנגלית ! - info@portugalnaturetrails.com).

נספח 3 – הטיסות


לניס יש שפע של טיסות, עם או בלי טיסת קונקשן. אפשר לנצל את ההזדמנות ולשהות לילה בניס שהיא עיר קיץ נהדרת. לניס אפשר להגיע גם ברכבת מהעיר מרסיי (שימו לב שיש להגיע לשדה התעופה במרסיי, ואז לקחת רכבת לעיר, ורק ממנה יוצאת הרכבת לניס).

את הרכבות בצרפת יש להזמין מהאתר - oui.sncf

משדה התעופה בניס אפשר לקחת את הרכבת הקלה (טראם) מספר 2 למרכז העיר, זו רכבת זולה שיוצאת כל כ-20 דקות.


טיסה הלוך – אם תנחתו עד שעה 14:30 אחרי הצהריים בעיר, תוכלו בקלות להגיע עד 16:00 לנקודת המפגש.


טיסה חזור – הכי קל יהיה להזמין טיסת אחה”צ מניס או להשאר עוד קצת בדרום צרפת (ואז אפשר גם לטוס חזרה ממרסיי...). חישבו על כך שניס היא נקודת המוצא לחלקים המעניינים של פרובאנס והרביירה הצרפתית, וזו אחלה עונה לביקור בסביבה !

מה לעשות אחרי הטרק ?

יש המון אטרקציות ודברים מעניינים לגלות בדרך אל או מהטרק. אנחנו ניתן כאן כמה המלצות מאד מפוזרות, שבעיקר נועדו לעשות לכם/ן חשק לבלות עוד בסביבה לפני או אחרי הטרק.


כל ריבוע יוקדש לאיזור אחר, אם ישנן לכם/ן עוד שאלות, פשוט שלחו לנו.

speech bubble outline

בואו לבקר !

עוד עיר ששווה לבקר היא מרסיי !

למרות המוניטין ברע שיש לה, זאת עיר מאד כיפית, במיוחד למי שאוהב סצינה צעירה ובועטת. אין במרסיי מוזיאונים מעניינים או מונומנטים עתיקים, אבל יש בה את Cours Julien, את מוזיאון הים התיכון, וחוץ מזה, יזהר גר שם !

Comic Effect Shape
Cap Negre, by Henri-Edmond Cross, 1909, French Neo-Impressionist watercolor painting. The work's abstracted color bright color is similar to that of the Fauves, the group of artists that included Matisse, Andre Derain, and Albert Marquet (BSLOC_2017_5_10

ראשונה בסדר - ניס !

ניס היא עיר עתיקה, רומית, וגם תיירותית להחריד. יחד עם זאת לדעתנו נחמד מאד לבלות בה יום יומיים. יש בה אחלה של חופים, סמטאות עתיקות, וכל הסצינה האומנותית של “ציירי השמש”שכנה בה. בניס יש המון אוספי אמנות מרשימים, אבל בולט מעל כולם המוזיאון של מאטיס. שווה ביקור. (מיטיבי הלכת יכולים להמשיך למוזיאון של שאגל, ומי שמזהה את הציור כאן ברקע מקבל קרואסון חגיגי בסיום הטרק).

Comic Effect Shape

למעשה, ניס ומרסיי הן הפתח לטיול בפרובאנס או בריביירה הצרפתית. בעיננו אין יותר מדי מה לחפש בערי הריווירה, הן די משעממות (מונקו, קאן, וכו). אבל סיבוב בכפרים מעל ניס יכול להיות מענג במיוחד.

נסו את הכפר “Eze”, ואפשר גם להיעזר בספר התענוגות של פרובאנס - אביטל ענבר.


Line abstract doodle

ומה אוכלים ?

יש הרבה מה לאכול במחוז הזה.


במרסיי :


La Passarelle - מסעדת דגים מעולה.


Longchamp Palace - בר/מסעדה אדיר

Line abstract doodle
Line abstract doodle
Line abstract doodle
Hand Drawn Arrow

ובניס :


Socca - חביתת קמח חומוס, אוכל רחוב ניסאי שנמצא בכל פינה.


Babel Babel - בר עם אוכל ים תיכוני, ומרפסת לים.


Fenocchio - רשת גלידריות ניסאית.


Citrus - מסעדה ניסאית (ומעט מתנשאת) מעולה, וזהו.

Red Wine Pouring Out from Bottle
Comic Effect Shape

והחשוב מכולם :

קניון הורדון !

אם תשכרו רכב (וגם אם לא, אפשר להגיע אליו בתחבורה ציבורית), תוכלו לנסוע לאחד ממקומות המופלאים באירופה - קניון הורדון. זה יעד נהדר לטיולים ארוכים, קצרים, טיפוס, סתם רביצה, ומה לא... שווה להאריך מעט את השהות ולהגיע אליו.

נספח 4 (ואחרון) – פרטים לאחרי ההרשמה

בסעיף זה ריכזנו את כל הפרטים שרלוונטים אחרי תהליך ההרשמה, שיסייעו לנו בהכנה לטיול.

מזג האוויר בטיול האלפים הינם הרים גבוהים עם מזג אוויר ייחודי משלהם. הוא אינו צפוי, ויכול להיות חמור ביותר, גם תוך כדי הקיץ. ברוב הטיול, אנו נטייל בין טמפרטורות של 10-20 מעלות. בבקרים ובערבים יהיה יותר קריר, ונתחיל ונסיים כל יום את ההליכה עם סוויטשירט/פליז דק. יחד עם זה, עשוי לתפוס אותנו גשם שוטף, ואפילו ברד. הטמפרטורות יכולות לרדת לאזור ה-6-8 מעלות, והרוח גם היא יכולה להיות חזקה מאד, במיוחד במעברי ההרים. עלינו להיות מוכנים לכל מזג אוויר, ולכל טמפרטורה שתהיה. בבקתות ישנם חדרי ייבוש צנועים לציוד, ומרחב לדברים רטובים אם ישנם. הבקתות יהיו מחוממות במידה ויהיה צורך. לאורך המסלולים לרוב נהיה בשמש.

תחזית מעודכנת לרוב ימי הטיול ניתן למצוא בקישור הבא, הקישור הינו לתחזית באזור מאד גבוה באמצע הטיול, וזהו מעיין ״ממוצע״ של מזג האויר לאורכו. כמובן שכל יום נתעדכן בתחזית מקומית יותר (האתר אליו קישרנו הינו האתר של השירות המטאורולוגי הנורבגי. מנסיוננו באזור זה, האתר נותן תחזיות נהדרות ורלוונטיות) .

יש להצטייד בבגדים קלים למשך היום, כובע וקרם הגנה. מעיל רוח-גשם (בתרמיל) ומעיל פליז לשעות הערב. בימים בהירים הקרינה מאוד חזקה, ויש להצטייד בחולצות עם שרוול ארוך.

הדרך הכי נכונה להיערך מבחינת הלבוש – היא בשיטת ״הבצל״ :

• שכבה ראשונה (צמודה לגוף) – דקה ומנדפת (גופיית טריקו דקה או טי שירט נעים).

• שכבה שניה – בידוד דק – סוויטשירט, מיקרופליז, אריג דק .

• שכבה שלישית – שנהיה ממש קר – פליז עבה יותר, מעילון פוך, סופטשל (מצב די נדיר בטיולים כאלה).

• שכבה רביעית (אבל יכולה לבוא אחרי כל שלב) – מעיל רוח/גשם שיגן מהרוח .

הפרשי השעות בארצות בהן נטייל נהוג שעון מרכז אירופה (CET) במשך כל השנה, כך שהפרש השעות עם ישראל הוא 1-. ז"א שבטיול כאשר בישראל 12:00 בצהריים, באיטליה/צרפת – 11:00 בבוקר .

כסף מקומי לאורך הטיול נשתמש רק ביורו. כל ההוצאות הכלולות בטיול הן חלק מתקציב הטיול, כך שלמעשה ההוצאות היחידות במהלך הטרק הן אישיות (בירה בבקתה, מזכרת וכו). לכל אלו יספיקו כ-70 יורו, אותם אנחנו ממליצים להביא במזומן (יותר קל בבקתות). הכי קל יהיה להוציא מזומן בכספומט לאחר הנחיתה, או בניס.

תקשורת כמעט לאורך כל הטרק הקליטה חלשה מאד. בלילה 5 נהיה בבקתה שיש בה Wi-Fi. בכל מקרה מומלץ להתאים את הטלפון הנייד לתוכנית חו"ל של הספק בארץ (צרפת/איטליה). יותר מומלץ אפילו לסגור כמה שיותר מהעניינים האישיים מראש, ולצאת בראש שקט וטלפון סגור.


הכנה לטיול אנחנו מאד ממליצים שבימים לפני הטיול תנסו לצאת לכמה אימונים שיכללו כמות עליות או מדרגות נכבדת. חשבו על זה שביום ממוצע בטרק נעלה כ-800 מ', וקומה ממוצעת גובהה כ - 3 מ'. מעבר לכך סדרו את התיק ככה שיהיה נוח על הגב לפני היציאה והוציאו ממנו כל מה שאין בו צורך (משהו קל +משהו קל + משהו קל = משהו ממש כבד).

באופן שאינו פיזי, אין על האלפים הימיים המון ספרים, סרטים, וכו. אבל יש אחד נפלא ומעניין על מלחה"ע ה-2 באזור - "תחת שמי ארגמן" מאת מארק סאליבן.

ביטוח ובריאות מחיר הטיול אינו כולל ביטוח בריאות ומטען. סדרו לעצמכם ביטוח כבר עם ההרשמה (הפשוט ביותר, מקופ"ח או חברת האשראי. אין צורך בהרחבת ספורט אתגרי או באיתור) .

חשמל המתח הוא 230 וולט. והשקע בן 2 חורים, עם הארקה בולטת (יורופלאג – סוג E). ניתן

להשתמש בכל תקע ישראלי ללא הארקה (כמו של מטען טלפון/טאבלט). בתקע סטנדרטי

ישראלי לא ניתן להשתמש (סוג H) . בכל הבקתות בהן נהיה יהיו שקעים.

והכי חשוב - בואו לטייל !

אנחנו זמינים לשאלות נוספות.